top of page

Svatební foto

Svatební portrét

Svatební den je v životě každého člověka zajisté velikou a důležitou událostí, na kterou velmi rád vzpomíná. Někomu postačí pouhé vzpomínky na to co prožili, většina z nás však raději vzpomíná nad svatebními fotografiemi. Často spolu s prstýnky tvoří jedinou hmatatelnou a vizuální vzpomínku na svatební den. Z toho důvodu je výběr správného fotografa zcela zásadní. Mnozí naslibují velké množství fotografií, jenže ve výsledku se nakonec jedná o fotografie dosti podobné a nic neříkající, chybí jim atmosféra. Každá fotografie potřebuje mít svoji duši, svůj příběh a snad nejvíce to platí právě u fotografie svatební.

Jsem si tohoto pravidla plně vědom a tak na svatbách vyhledávám okamžiky plné lásky, radosti či údivu, které právě při prohlížení léta po svatbě nejvíce potěší. Svatbu nepovažuji za reportážní focení, kdy je potřeba za každou cenu nasbírat velké kvantum fotografií, bez ohledu na jejich obsah. Zaměřuji se zejména na momenty vyjadřující lidské chování, pocity či nálady, díky kterým je potom znát, že se jedná o fotografie zachycené při svatebním dni. Focení svatby pro mě zcela určitě není pouze klasickou pracovní rutinou. Považuji ho za příležitost dotvořit v jeden den radost dvou lidí, kteří se rozhodli uzavřít manželství a jít společně na cestě životem.

Snubní prsteny

Co je dobré předem promyslet

Doporučuji sestavit časový harmonogram svatby. Obecně je dobré vyčlenit dostatek času jak na skupinové focení, tak i na samotné portrétní focení novomanželů. U skupinek doporučuji cca 20 minut při počtu do 50 lidí a cca 40 minut při počtu okolo 100 lidí. Při větším počtu je také rozumné skupinové focení rozdělit na dvě části. S lidmi, kteří po obřadu ihned odcházejí je dobré udělat první focení na místě a s lidmi, kteří se účastní hostiny potom realizovat focení až v okolí místa konání hostiny. Šetří se tím čas před hostinou (na kterou se všichni těší) a druhým focením se dá zase vyplnit případný hluchý prostor po obědě. Na focení novomanželů je vhodné vyčlenit 45 - 90 minut, v případě natáčení videa doporučuji čas ještě o 30 minut prodloužit. Pokud na focení není vyhrazen dostatek času, můžete se tím ochudit o mnoho pěkných portrétních fotografií. Vhodné je také promyslet, v jaké lokalitě bude focení probíhat. Pěkným místem bývají lesy, zámecké parky, pole, louky s vysokou trávou, architektonické stavby (třeba Lednicko-valtický areál), skalní útvary, rozmanité interiéry (zámky příliš nedoporučuji). Důležitá je také denní doba, ve kterou se na focení vydáme. Nejlepší světelné podmínky jsou na večer, tedy cca 2 hodiny před západem slunce. V případě focení v poledních hodinách není mnohdy reálné dosáhnout optimálních výsledků z důvodu příliš tvrdého světla.

Doporučuji také předem promyslet obsah focení, zkusit jej nějak tématicky zaměřit, zkrátka vložit do focení určitý příběh. Snadno si můžete vypomoci různými rekvizitami, které se můžou vázat k vaši práci, koníčkům nebo věcmi, ke kterým máte blízký vztah. Často se díky rekvizitám před objektivem rozpohybují a odvážou i ti jedinci, u nichž je s focením problém a nemají ho rádi. Vznikají potom velmi živé a přirozené snímky naplněné radostí a energií. Osobně nemám rád "škrobené" pózování. Rád pracuji s energií a vitalitou, kterou se snažím v novomanželech svým přístupem dále násobit a vytvářet tak pro ně často netradiční snímky.

Svatební kytice

Doplňující informace

Fotografie dodávám na flash disku v dřevěné krabičce a v případě přání také ve formě fotoknihy. Všechny fotografie prochází kompletní úpravou a retuší. Pokud si objednáte svatební balíček, doporučuji vybraný termín co nejdříve závazně rezervovat. Rezervace je provedena zaplacením 50% z ceny vybraného balíčku. Pokud se dohodneme na spolupráci, vystavím vám fakturu s týdenní splatností a po jejím uhrazení je termín závazně rezervován. Následně je možné domluvit osobní chůzku, kde si podrobně vyjasníme detaily focení. Doporučuji ji zařadit přibližně 2-3 týdny před samotnou svatbou.

Informace o cenách naleznete v sekci ceník. Dohodou na realizaci svatebního focení zároveň povolujete zveřejnění několika vybraných fotografií na mém portfoliu. Záloha na svatební focení není vratná a nelze ji uplatnit na jiný druh focení. Informace o volných termínech si můžete vyžádat prostřednictvím kontaktního formuláře nebo na telefonu 723 950 278. Těším se na spolupráci!

Svatební fotograf Brno, svatební focení, svatební portréty a další

bottom of page